Depilacja – nowinki technologiczne

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja – nowinki technologiczne

Sposoby depilacji stają się coraz doskonalsze, a tradycyjne, niekiedy bolesne metody wyrywania i skubania odchodzą powoli w niepamięć. Coraz popularniejsza staje się depilacja laserowa, dzięki której można trwale pozbyć się owłosienia, i to w całkowicie bezbolesny sposób. Depilacja laserowa może być wykonywana w profesjonalnym salonie kosmetycznym, ale rośnie również grupa zwolenników domowej depilacji laserowej. Dla nich konieczność odwiedzenia salonu kosmetycznego, który proponuje tego rodzaju usługi, jest wadą. Jednorazowy zabieg depilacji nie jest bowiem może przesadnie kosztowny, ale rzadko kiedy nie musi być kilkukrotnie powtarzany, a w ten sposób cena, jaką płacimy za pozbycie się niechcianych włosków wzrasta. Laserowy depilator do użytku domowego może kosztować od 700 do nawet 2 000 złotych, ale biorąc pod uwagę, fakt, że zabieg pozwala pozbyć się nadmiernego owłosienia permanentnie oraz to, że nie ma konieczności dokupywania innego rodzaju środków do depilacji, jego kupno stanowić może dość atrakcyjną perspektywę. Przyjrzyjmy się zatem nieco bliżej tego typu urządzeniom.

Rio Laser Hair Remover

Jest to urządzenie przeznaczone do dokładnej laserowej depilacji całego ciała. Tego rodzaju zabiegi w salonach kosmetycznych są czasochłonne, ale też bywają krępujące dla niektórych osób. Posiadając takie urządzenie w domu, można w dowolnym czasie w bardzo dokładny sposób usunąć niechciane owłosienie. W jaki sposób to urządzenie działa? Każdy włos, a właściwie cebulkę włosową naświetla się osobno wiązką laserową przez krótki okres czasu. Moc lasera można oczywiście regulować – dostępnych jest kilka poziomów jego intensywności. Zarówno sam czas naświetlania oraz moc, z jaką powinno działać urządzenie uzależnione są od kilku warunków. Decydującymi czynnikami są miejsce, w jakim włos się pojawia, typ skóry osoby poddawanej depilacji oraz to, który z kolei jest to zabieg. Wydawać by się mogło, że konieczność naświetlania każdego włosa osobno jest dość niepraktyczna, jednakże pozwala ona na niezwykle dokładną depilacje tylko tych miejsc, w których owłosienia chcemy się pozbyć.

Laser IPL

Laser IPL stosowany może być nie tylko do efektywnej depilacji, ale także do innego rodzaju zabiegów upiększających. Najczęściej jest jednak stosowany do depilacji a zaletą jego użycia jest to, że każdy włos nie musi być naświetlany osobno. Dokładność depilacji jest tym samym może nieco mniejsza, jednak zyskać można znaczne skrócenie jej czasu. Przy pomocy tego lasera można również usunąć przebarwienia skóry, zamykać pory, a nawet wygładzać drobne zmarszczki, czy blizny potrądzikowe.

O czym trzeba pamiętać

Czy podjęliśmy już decyzję o kupnie lasera do użytku domowego, czy nieprzekonani ruszymy do salonu kosmetycznego, musimy pamiętać, że istnieją różnego rodzaju przeciwwskazania które musimy wziąć pod uwagę zanim skorzystamy z laserowej depilacji. Należą do nich m.in.: bielactwo, otwarte rany, opryszczka, łuszczyca, cukrzyca, nadciśnienie, ciąża, czy epilepsja. Jak więc widać poważnych przeciwwskazań jest wiele i dlatego, mimo wszystko, wydaje się, że na seans depilacyjny najbezpieczniej jest zgłosić się do profesjonalnej kosmetyczki. A już przynajmniej na pewno warto jest wcześniej zasięgnąć porady lekarza dermatologa, który skontroluje stan naszej skóry i potwierdzi właściwość zastosowania danego rodzaju lasera do depilacji, czy innego rodzaju zabiegu.

Więcej o depilacji laserowej – przeczytasz tu.
O tym, jak przygotować się do zabiegu depilacji laserowej – przeczytasz tu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *