Depilacja laserem

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja laserem

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserem polega na usuwaniu niechcianego owłosienia z różnych części ciała, za pomocą światła laserowego. Odpowiednio dobrana wiązka światła, wchodzi w interakcję z melaniną, która znajduje się w cebulkach włosowych, co powoduje ich obumieranie. W efekcie, po kilku zabiegach, włosy przestają rosnąć.

Depilacja laserem nie dla wszystkich

Depilacja laserem to najwygodniejsza, najskuteczniejsza i całkowicie bezbolesna technika uzyskiwania gładkiej skóry, bez niechcianego owłosienia. Niestety, jest to zabieg medyczny, na który nie wszyscy mogą sobie pozwolić. Ingerencja światłem laserowym w warstwy skórne, w których znajdują się cebulki włosów, może być niebezpieczna dla osób z cukrzycą, padaczką, osób przyjmujących pewne antybiotyki, kobiet w ciąży i osób posiadających pieprzyki, znamiona czy blizny skórne. Cukrzyca jest przyczyną złego gojenia się wszelkich podrażnień skórnych, osoby z padaczką przyjmują leki światłouczulające i są wrażliwe na impulsy świetlne. Działanie światłem lasera na skórę jest niekorzystne przy przyjmowaniu leków przeciwtrądzikowych i antydepresantów. Na pieprzyki, znamiona i blizny, nie wolno działać laserem, miejsca te trzeba pozbawiać owłosienia w inny sposób. Niestety, nie u każdego skóra goi się tak samo dobrze. Jeśli ktoś ma z tym jakiekolwiek problemy, powinien unikać depilacji laserowej.

Zanim rozpocznie się depilacja laserowa, lekarz dermatolog, przeprowadza z pacjentem dokładny wywiad, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

Wskazania do depilacji laserem

Depilacja laserem, jest bardzo wskazana u osób, u których występuje wrastanie włosów w skórę. Zniszczenie światłem laserowym cebulek włosowych, pozwala, raz na zawsze, pozbyć się tego problemu.

Zanim udamy się do gabinetu

Przed umówieniem się na depilację laserową trzeba zaprzestać opalania się i używania samoopalaczy, kremów i balsamów brązujących. Podczas zabiegu światło lasera podrażnia ciemne cebulki włosów. Gdy i skóra będzie ciemniejsza, to znaczy będzie miała w sobie więcej melaniny, światło lasera zareaguje na nią i podrażni także skórę.

Cykl zabiegów i ich efekty

Początkowo może się wydawać, że depilacja laserem nie przynosi efektów: włosy odrastają tak jak przed zabiegiem. Odrastające włosy zaczynają jednak wypadać, a po serii zabiegów – przestają odrastać. Depilację laserową powtarza się kilkakrotnie. Między jednym, a drugim zabiegiem muszą być dość długie przerwy, ale zależy to od indywidualnej reakcji skóry na laser.

Depilacja laserem ciemnej karnacji

Depilacja laserem u osób z naturalną ciemną karnacją, musi być przeprowadzana wyjątkowo ostrożnie i umiejętnie. Przyczyną jest tu obecność melaniny w skórze, na którą laser reaguje tak, jak na tę, którą wykrywa w cebulkach. Nie trzeba się jednak obawiać, że ciemniejsza skóra zostanie podrażniona. Specjalista wie, jak ustawić laser, by zniszczył tylko to, co ma być zniszczone.

Depilacja laserem włosów siwych, rudych i jasnych

Depilacja laserem włosów o innej barwie, niż czarna, jest nieco trudniejsza, ze względu na jaśniejszy kolor cebulek, ale w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, można spodziewać się w pełni zadowalających efektów wykupionej serii zabiegów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *