10 sposobów, jak uniknąć bólu depilacji

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

10 sposobów, jak uniknąć bólu depilacji

Depilacja może być bolesna – niektóre osoby właśnie z powodu bólu decydują się na pozostanie przy naturalnym owłosieniu ciała lub ewentualnie delikatnie przycinają rosnące włoski. Nie każdy jednak wie, że usuwanie włosów ze skóry wcale nie musi boleć lub że bolesność efektów stosowanych metod depilacji da się zmniejszyć.

Poniżej – 10 porad, jak pozbyć się bólu i optymistycznie spojrzeć na perspektywę usuwania owłosienia:
1. Stosowanie kremu zamiast innych metod
Wśród wielu metod depilacji najlepszą okazuje się stosowanie dobrej jakości kremu. Niemal każda inna metoda powoduje mniejszy lub większy dyskomfort, a tylko krem może być łagodny dla skóry. W dodatku, bardzo często dobrej jakości, nowoczesne produkty nie powodują żadnych podrażnień. Dostępne w drogeriach, czy aptekach kremy do depilacji pozwalają na szybkie pozbycie się owłosienia, podczas którego to zabiegu absolutnie nic nie czujemy!
2. Depilacja raz na jakiś czas
Ból towarzyszący depilacji skutecznie zmniejsza… rzadsze depilowanie się. I wbrew pozorom nie chodzi tu o to, by stać się nagle zwolennikiem w pełni naturalnego wyglądu. Trzeba po prostu wybrać taką metodę, która pozwala jak najrzadziej przeżywać bolesne doświadczenia. Najlepszym rozwiązaniem jest oczywiście depilacja laserowa. Choć sporo kosztuje i wymaga wykonania kilku zabiegów, wystarcza na długi czas i wykonana w profesjonalnym salonie wcale nie boli.
3. Depilator z chłodzącą końcówką
Nowoczesne depilatory mają często specjalnie wyprofilowane końcówki. Oprócz anatomicznego kształtu, który niweluje bolesne odczucia, końcówka wyposażona jest także w efekt chłodzenia. Działa to podobnie jak przykładana przed depilacją kostka lodu bądź chusteczka higieniczna namoczona w zimnej wodzie.
4. Smarowanie skóry kostką lodu
Metoda podobna do tej podanej wyżej, ale zupełnie domowa – nadaje się do zastosowania przy depilacji depilatorem, golarką bądź wyrywaniu włosków pęsetą. Zanim „przejedziemy” wybranym urządzeniem po skórze, należy wygładzić ją kostką lodu. Ból zmniejszy się, ponieważ receptory na skórze będą „zajęte” odczuwaniem zimna.
5. Naprężanie skóry palcami
Dość skuteczna metoda, zwłaszcza do znieczulania miejscowego przy pozbywaniu się pojedynczych włosków. Można ją stosować przy używaniu depilatora, maszynki do golenia (tylko ostrożnie) bądź pęsety.
6. Korzystanie z usług fachowców
Profesjonalna kosmetyczka z pewnością nie przysporzy nam bólu – wie, jakie substancje zastosować, by zmniejszyć bolesność skóry podczas wyrywania włosków lub czym posmarować skórę tuż po depilacji. Należy korzystać z usług takich osób, jeżeli bardzo zależy nam na bezbolesnym pozbyciu się owłosienia.
7. Dobrej jakości metody i produkty
W sklepach znajdziemy droższe i tańsze kremy, takie same golarki, depilatory czy woski. Korzystanie z produktów z niższej półki często odpokutowujemy, cierpiąc podczas procesu depilacji. Należy stosować tylko najlepsze metody, żeby depilacja była komfortowa i nie powodowała podrażnień.
8. Wosk i szybkość działania
W przypadku depilacji woskiem możemy czuć ból, gdy za wolno odrywamy stygnące płaty wosku. Ta metoda sprawdza się najlepiej wtedy, gdy wykonuje się ją szybko. Po zakończeniu zabiegu należy jak najszybciej oderwać plaster wosku, wtedy odczujemy tylko niewielki i bardzo krótko trwający ból.
9. Stosowanie kremów łagodzących
Ból oraz nieprzyjemne uczucie towarzyszące podrażnieniu skóry można skutecznie zmniejszyć, stosując specjalne preparaty po depilacji. Dobry jest krem Alantan Plus lub różne balsamy wiodących firm kosmetycznych, np. Avon.
10. Właściwy czas po miesiączce
Samopoczucie kobiety podporządkowane jest działaniu hormonów w jej organizmie. Dowiedziono, że przed miesiączką i podczas jej trwania panie są bardziej wrażliwe na ból. W tym okresie najlepiej jest nie decydować się na depilację za pomocą bolesnych metod, wizyty u dentysty i inne nieprzyjemne doświadczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *