Depilacja – męska sprawa?

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja – męska sprawa?

Czy to prawda?

Właścicielkę zakładu kosmetycznego, panią Barbarę, zapytaliśmy o to, czy to prawda, że mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne, w celu skorzystania z zabiegów depilacyjnych.
„Nie mogę powiedzieć- odpowiada pani Barbara – by panowie przychodzili do nas lawinowo, ale rzeczywiście, jest ich więcej niż dwa, czy trzy lata temu”. „Moim zdaniem – kontynuuje nasza rozmówczyni – większość mężczyzn woli depilować się w domu, a dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jeszcze się trochę krępują korzystać z pomocy kosmetyczek, a po drugie, wolą bezbolesne metody pozbywania się owłosienia”.  Z dalszej rozmowy z panią Barbarą wynika, że mężczyźni depilują w jej gabinecie głównie nogi, plecy, klatkę piersiową i okolice intymne.

Depilacja klatki piersiowej.

Zdaniem pani Barbary, mężczyźni decydują się na depilację klatki piersiowej głównie dlatego, że czują się niekomfortowo, gdy gęste owłosienie rysuje się pod przylegającym T-shirtem lub bujnie wystaje znad kołnierzyka eleganckiej koszuli czy wycięcia swetra. Wielu mężczyzn rozpoczyna depilację na wyraźne życzenie swoich partnerek. Najskuteczniejsza depilacja klatki piersiowej to depilacja woskiem. Jest ona może trochę nieprzyjemna, ale za to efekty są bardzo przyjemne i długotrwałe. „Depilacja woskiem – dodaje pani Barbara – sprawdza się także jako metoda pozbywania się włosów, z męskich nóg, brzucha czy pleców”.

Depilacja miejsc intymnych.

Czy mężczyźni decydują się na depilację miejsc intymnych? „Tak – odpowiada pani Barbara, ale w moim gabinecie nie dzieje się to zbyt często”. Zdaniem naszej rozmówczyni, depilowanie miejsc intymnych woskiem, powinno odbywać się w gabinecie. Najlepszą metodą na depilowanie okolic intymnych w domu, są kremy do depilacji.  Podobnie jak panie, panowie powinni używać w tym celu kremów, które są na tyle delikatne, że nie podrażnią wrażliwej skóry okolic intymnych.

A co z goleniem?

„W przypadku owłosienia męskiego, golenie nie zdaje egzaminu” – mówi nasza ekspertka. Włosy męskie są twardsze, gęstsze i ciemniejsze od kobiecych. Jak wiadomo, golenie przyczynia się do wzmacniania włosów, dlatego długofalowy efekt będzie odwrotny od zakładanego. „Golenie to świetna metoda na codzienne pozbywanie się zarostu z męskiej twarzy, na pozostałe części ciała, polecam mimo wszystko depilację” – śmieje się pani Barbara.

Czy to prawda? Właścicielkę zakładu kosmetycznego, panią Barbarę, zapytaliśmy: czy to prawda, że mężczyźni coraz częściej odwiedzają gabinety kosmetyczne, w celu skorzystania z zabiegów depilacyjnych.

Nie mogę powiedzieć- odpowiada p. Barbara – by panowie przychodzili do nas lawinowo, ale rzeczywiście, jest ich więcej niż dwa, czy trzy lata temu. Moim zdaniem – kontynuuje nasza rozmówczyni – większość mężczyzn woli depilować się w domu, a dzieje się tak z dwóch powodów. Po pierwsze dlatego, że jeszcze się trochę krępują korzystać z pomocy kosmetyczek, a po drugie, wolą bezbolesne metody pozbywania się owłosienia.

Z dalszej rozmowy z p. Barbarą wynika, że mężczyźni depilują głównie nogi, plecy, klatkę piersiową i okolice intymne.

 

Depilacja klatki piersiowej. Zdaniem p. Barbary mężczyźni decydują się na depilację klatki piersiowej głównie dlatego, że czują się niekomfortowo, gdy gęste owłosienie rysuje się pod przyległym Tshirtem lub wystaje spod eleganckiej koszuli czy swetra wyciętego w szpic. Wielu mężczyzn rozpoczyna depilację na wyraźne życzenie swoich partnerek. Najskuteczniejsza depilacja klatki piersiowej to depilacja woskiem. Jest ona może trochę nieprzyjemna, ale za to efekty są bardzo przyjemne i długotrwałe. Depilacja woskiem – dodaje p. Barbara – sprawdza się także jako metoda pozbywania się włosów, z męskich nóg, brzucha czy pleców.

 

Depilacja miejsc intymnych. Czy mężczyźni decydują się na depilację miejsc intymnych? Tak – odpowiada p. Barbara, ale w gabinecie nie dzieje się to zbyt często. Zdaniem naszej rozmówczyni, depilacja intymna mężczyzn, może być przeprowadzana wszystkimi metodami. Jednak depilowanie miejsc intymnych woskiem, powinno odbywać się w gabinecie. Zdaniem p. Barbary, najlepszą metodą na depilowanie okolic intymnych w domu, są kremy do depilacji. Podobnie jak panie, panowie powinni używać w tym celu kremów, które są na tyle delikatne, że nie podrażnią wrażliwej skóry okolic intymnych.

A co z goleniem? W przypadku owłosienia męskiego, golenie nie zdaje egzaminu – mówi nasza ekspertka. Włosy męskie są twardsze, gęstsze i ciemniejsze od kobiecych. Jak wiadomo, golenie przyczynia się do wzmacniania włosów, dlatego długofalowy efekt będzie odwrotny od zakładanego. Golenie to świetna metoda na codzienne pozbywanie się zarostu z męskiej twarzy, na pozostałe części ciała, polecam depilację – śmieje się p. Barbara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *