Depilacja cukrowa

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja cukrowa

Tradycja gładkich nóg sięga już czasów starożytnych, kiedy kobiety wymyśliły depilację cukrową. Obecnie metoda ta zyskała uznanie w wielu krajach świata. Przyczyniła się do tego wszechobecna moda na ekologię. Depilacja cukrowa to najstarsza i najbardziej ekologiczna metoda pozbywania się owłosienia! W dodatku dosyć tania.

Pasta cukrowa

Do depilacji cukrowej używa się pasty, która składa się z samych naturalnych składników: cukru, wody i soku z cytryny w odpowiednich proporcjach (1 szklanka cukru + 1/4 szklanki wody + 1/4 szklanki soku z cytryny). Wszystkie te składniki podgrzewa się w garnuszku na małym ogniu, aż do uzyskania jednolitej gładkiej masy o złocisto-brązowym kolorze (proces gotowania może zająć nawet pół godziny). Gdyby pasta była za rzadka, można dodać więcej cukru (niektórzy polecają też odrobinę miodu); gdyby była za gęsta – można dodawać sok z cytryny.  Po ostudzeniu pasty można ją ugniatać, jak plastelinę.  Zrobienie tej pasty w domu i odpowiednie jej użycie, wymaga pewnej wprawy i doświadczenia. Zabieg nie musi nam wyjść idealnie za pierwszym razem.

Proces depilacji pastą cukrową

Sama depilacja jest szybka. Warto sobie do niej przygotować paski gazy lub innego materiału. Nakładamy ostudzoną i ugniecioną pastę na owłosiony kawałek suchej skóry, przyklejamy do niej paski gazy, które energicznym ruchem zrywamy, razem z pastą i włoskami. Następnie możemy powtórzyć tę czynność z tą samą pastą, bez konieczności jej powtórnego podgrzewania. Efekt depilacji powinien być zadowalający nawet w przypadku bardzo krótkich włosów. Skóra pozostaje gładka przez około cztery tygodnie. Depilacja pastą cukrową podobna jest trochę do depilacji woskiem, z tą jednak różnicą, że pastę cukrową trzeba kłaść w odwrotnym kierunku do rośnięcia włosów. Zrywa się ją natomiast zgodnie z kierunkiem ich wzrastania. Przy tej metodzie depilacji nie ma ryzyka poparzenia skóry, ponieważ pasty cukrowej nie trzeba, tak jak wosku, cały czas podgrzewać. Depilacja cukrowa ma jeszcze jedną przewagę nad depilacją woskiem: pasta cukrowa wyrywa jedynie włosy, a wierzchnią warstwę skóry pozostawia nienaruszoną. Dzięki temu nie czuje się bólu, jaki zwykle powoduje odklejanie wosku od skóry.

Wskazania i przeciwwskazania

Dla depilacji cukrowej nie ma przeciwwskazań. Pasta cukrowa przyrządzona z naturalnych składników nie tylko nie podrażnia, ale wręcz pielęgnuje i odżywia skórę. Depilacja tą metodą jest bardzo korzystna w przypadku osób z alergią, wrażliwą skórą i schorzeniami, takimi jak żylaki, czy pękające naczynka. Depilacja cukrowa, jak większość metod depilacyjnych, skutkuje czasem wrastaniem włosów w skórę. W celu zapobieżenia tej przykrej dolegliwości trzeba często czyścić skórę środkami peelingującymi lub działającymi przeciwzapalnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *