Przygotowanie do zabiegu depilacji

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Przygotowanie do zabiegu depilacji

Każda  metoda depilacji wymaga nieco innego przygotowania skóry i włosów do zabiegów.

Przygotowanie do depilacji ciepłym woskiem
Skóra przed zabiegiem powinna zostać delikatnie złuszczona w celu  usunięcia zrogowaciałej warstwy, można użyć tu kremu peelingującego. Skora przed pokryciem woskiem powinna zostać zdezynfekowana, ponieważ podczas usuwania włosów (czy też ich wyrywania) mogą powstawać drobne ranki, przez które mogą przeniknąć bakterie i wirusy powodujące stan zapalny. Skóra musi być idealnie sucha i nie pokryta żadnym kremem. Szczególnie ważne jest przygotowanie skóry w miejscach intymnych, które w czasie depilacji łatwo ulegają podrażnieniu – często polecane jest tu użycie talku dla lepszego osuszenia skóry.
Przed depilacją w domu można zmiękczyć nieco skórę poprzez ciepłą kąpiel lub przyłożenie ręcznika nawilżonego bardzo ciepłą wodą. Tuż po kąpieli włosy usuwane woskiem łatwiej i mniej boleśnie się wyrywa. Warto rozejrzeć się w drogerii za odpowiednim kosmetykiem dezynfekującym – obecnie niektóre z nich mają dodawane środki, które lekko znieczulają lub chłodzą skórę.

Przygotowanie do depilacji laserem

Na miesiąc przed zabiegiem depilacji laserowej nie należy się opalać, ani używać samoopalaczy, czy kremów brązujących. Mniej więcej tyle samo czasu nie wolno brać leków i używać kosmetyków fotouczulających – na przykład preparatów z dziurawca, nagietka, czy retinoidów.  W tym okresie nie depiluje się włosów żadną z metod oprócz golenia – włos musi zostać wzmocniony, i nie może być pozbawiony cebulki. Na 10 dni przed zabiegiem należy odstawić wszelkie leki rozrzedzające krew, w tym te zawierające aspirynę. Nie powinno się także pić soków zawierających beta karoten.
W dniu zabiegu włoski powinny mieć długość maksymalnie do 2mm – można dzień przed zabiegiem włosy po prostu zgolić.
Depilacji laserowej  nie poddają się włosy  bardzo jasne i siwe, o czym zawsze trzeba pamiętać przy wyborze metody.

Przygotowanie do depilacji innymi metodami

Przed domowym zabiegiem depilacji przy pomocy plastrów, pasty cukrowej czy usunięcia włosów depilatorem elektrycznym należy zrobić sobie bardzo ciepłą kąpiel. Jeśli używa się zwykłej maszynki do golenia to dobrze jest zabieg przeprowadzić w wannie lub pod prysznicem, żeby włosy były odpowiednio zmiękczone. Przed tradycyjnym goleniem włosów warto także zrobić dokładny peeling skóry, co  zmniejszy ryzyko wrastania włosów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *