Depilacja dla mężczyzn – plecy i klatka piersiowa

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja dla mężczyzn – plecy i klatka piersiowa

Od pewnego czasu coraz częściej panowie szukają skutecznych metod depilacji swojego ciała. Bardzo wiele kobiet nie akceptuje owłosionych męskich torsów, a zdecydowanej większość niechęć wzbudzają w paniach owłosione męskie plecy.

Nie jest to jednak jakaś rewolucyjna i nowa moda. Już w starożytności bogaci Egipcjanie i Rzymianie pozbywali się całkowicie owłosienia. Wówczas stosowano również znany dziś wosk, ale również stosowano glinki oraz specjalne szczypczyki (podobne do pęset).  Również w starożytnej Grecji uczestnicy Olimpiad prezentowali idealnie gładkie ciało.

Depilacja pleców
To najczęściej wykonywany zabieg u mężczyzn w średnim wieku. Zabieg ten obejmuje nie tylko plecy, ale również szyję i kark. Duża liczba panów pozbywa się włosów z klatki piersiowej. Ten styl to nie tylko moda, ale również konieczność w wypadku uprawniania niektórych sportów, takich jak pływanie, czy kulturystyka. Coraz częściej depilacja wymagana jest przez partnerki i mężczyźni ulegają ich prośbom.

Depilacja pleców może być wykonana przy pomocy popularnych metod stosowanych w kosmetyce. Najczęściej panowie wybierają woskowanie. Jest to prosty i bezpieczny zabieg, który niestety nieco boli, ale efekty utrzymują się dość długo. Zresztą wszystkie włosy, które były akurat w fazie wzrostu  nie odrastają tak prędko. Zbieg można powtórzyć po jakimś czasie (4-6 tygodniach), by w efekcie pozbyć się włosów na dłużej – 2-3 miesiące. Do depilacji placów można stosować również mocne kremy do depilacji, a także usunąć je  na zawsze korzystając z zabiegu depilacji laserem.

Depilacja klatki piersiowej

Z depilacją klatki piersiowej jest podobnie jak z depilacją pleców -można stosować te same metody, które sprawdzają się  na plecach. Niektórzy z panów, którzy mają niewielką ilość włosów na tej części tułowia, czasami po prostu golą je tradycyjną maszynką do golenia. Jednak golenie maszynką trzeba powtarzać niemal każdego dnia, a odrastające włoski potrafią powodować irytujące swędzenie. Klatkę piersiową można również depilować laserem. Należy do zabiegu się dobrze przygotować, a przede wszystkim dokładnie ogolić skórę , na której ma być przeprowadzony zabieg. Niestety, nie poddają się depilacji laserowej bardzo jasne włosy oraz siwe, których trzeba pozbyć się innymi metodami, na przykład elektrolizą.

Czy depilacja bardzo boli
Generalnie można wybrać metodę depilacji zupełnie bezbolesną, czyli użycie kremów lub pianek do depilacji oraz golić się  tradycyjną maszynka. Usuwanie włosów woskiem boli, ale tylko przez niewielką chwilę – jest, jak zerwanie dobrze przyklejonego plastra. Laser boli, głownie panów o szczupłej budowie ciała. Nawet niewielka ilość tkanki tłuszczowej sprawia, że ból jest minimalny. Bardziej boli elektroliza, ale  bardzo rzadko jest ona proponowana jako metoda depilacji dla panów.

Po każdej metodzie depilacji należy zastosować  kosmetyki delikatnie łagodzące skórę, na przykład olejek pielęgnacyjny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *