Depilacja – jak znaleźć dobry salon kosmetyczny?

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja – jak znaleźć dobry salon kosmetyczny?

W dzisiejszych czasach depilacja jest uważana za standard – zadbana kobieta to kobieta z super gładkimi nogami i dłońmi, dokładnie wydepilowanymi pachami, o strefie bikini już nie wspominając. To warunki koniecznie, jakie trzeba spełniać zwłaszcza na plaży lub na basenie. Gładka klatka piersiowa u mężczyzn także powoli do tych warunków koniecznych dołącza. Istnieje wiele domowych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia. Nie wszystkie one są jednak równie skuteczne. Dlatego, od czasu do czasu, warto wybrać się do salonu, w którym fachowcy będą umieli we właściwy sposób zadbać o to, by nasza skóra jak najdłużej pozostała miękka i gładka. W salonie także zawsze można podpatrzeć, jak przebiegają różne zabiegi lub podpytać się o dobre specyfiki, odpowiednie dla naszej skóry i rodzaju owłosienia, które będziemy mogli użyć następnym razem w domu.

Jak znaleźć dobry salon kosmetyczny?

Przed wyprawą do salonu, powinniśmy się najpierw zorientować, jaki rodzaj depilacji jest dla nas najodpowiedniejszy. Musimy sobie odpowiedzieć również na pytanie, ile chcemy wydać pieniędzy, czy obawiamy się bólu itd. Warto sprawdzić w internecie jaką opinie krążą na temat konkretnego salonu, który chcemy odwiedzić. Na pewno ktoś, kto tam był, podzielił się już swoją opinią na jednym z licznych forów. Jeżeli większość opinii, które uda nam się znaleźć jest pozytywna, to raczej nie ma obaw przed tym, by odwiedzić dany salon.

O czym należy pamiętać przed wizytą w salonie kosmetycznym?

Przede wszystkim, należy pamiętać o tym, że zabieg usuwania włosów nie jest najczęściej zabiegiem bezbolesnym. Spośród znanych obecnie metod depilacji najskuteczniejszą, a zarazem bezbolesną jest depilacje laserowa. Z kolei, wybierając się do salonu na zabieg usuwania włosów za pomocą depilatora elektrycznego lub wosku, trzeba się przygotować psychicznie na ból. Może być on jednak mniejszy, w porównaniu z tym, co nas może spotkać w  sytuacji, gdy depilujemy się w domu – doświadczone kosmetyczki dysponują bowiem preparatami łagodzącymi, chłodzącymi, a także oczywiście mają większą wprawę i szybkość w wyrywaniu, odrywaniu, skubaniu i wszystkich innych czynnościach, które na depilację się składają…
Po drugie, powinniśmy zadbać o to, by nasza skóra była czysta i odtłuszczona. Przed wyprawą do kosmetyczki nie używajmy zatem balsamów i kremów nawilżających do ciała.
Istotny jest również moment, w którym chcemy poddać się zabiegowi depilacji. W przypadku depilacji woskiem i fotodepilacji skuteczność zabiegu jest największa wtedy, gdy włoski mają długość około 1cm.

Na co jeszcze zwracać uwagę w salonie?

Tym, co nas może niepokoić są kwestie higieny. Tu istotną rolę również odgrywa wcześniejsze sprawdzenie wypowiedzi klientów salonu, które można znaleźć na forach internetowych. Powinniśmy pamiętać także, że kosmetyczka powinna wykonywać swoje zabiegi w jednorazowych rękawiczkach, za pomocą jednorazowych lub przynajmniej wysterylizowanych narzędzi. Dobrze jest zwrócić uwagę na to, czy narzędzia i preparaty nie są przestarzałe – używanie starszego typu narzędzi może prowadzić do tego, że ból depilacji jest większy; używanie preparatów np. o podejrzanym zapachu świadczącym o przeterminowaniu, może powodować alergie skórne i innego typu podrażnienia.

Gdzie poddać się zabiegowi depilacji?

W Polsce działa obecnie mnóstwo salonów kosmetycznych. Jedną z bardziej popularnych sieci jest sprawdzona przez nas hiszpańska NO+VELLO. Praktycznie w każdym województwie znajdują się przynajmniej dwie filie tej firmy. Specjalnością zakładów jest depilacja laserowa, a tym, co najbardziej nas w nich zaskakuje, są dosyć niskie ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *