Depilacja intymna

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja intymna

Metody depilacji intymnej

Depilację miejsc intymnych, można przeprowadzać wszystkimi dostępnymi metodami. Najczęściej jednak do depilacji tych miejsc poleca się kremy. Depilacja kremem jest najmniej inwazyjną metodą usuwania owłosienia. Depilację miejsc intymnych należy wykonywać przy pomocy kremów przeznaczonych specjalnie do depilacji intymnej lub przystosowanych do skóry wrażliwej. Kremy do depilacji zawierają substancje chemiczne rozpuszczające włosy, dlatego, przy ich stosowaniu trzeba uważać, by nie zetknęły się z błoną śluzową. Najlepiej także wcześniej posmarować kremem do depilacji inny fragment ciała, żeby sprawdzić, czy składniki kremu nas nie uczulają.

Depilację intymną można przeprowadzać również metodami, które polegają na wyrywaniu włosków z cebulkami. Należą do nich: depilacja depilatorem, depilacja woskiem ciepłym, depilacja plastrami i masą cukrową. Spośród tych metod, najlepsza dla okolic intymnych jest depilacja masą cukrową, która jest najbardziej naturalna i najmniej bolesna. Depilację mechaniczną miejsc intymnych najlepiej przeprowadzać w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym, który zwykle dysponuje specyfikami łagodzącymi podrażnienia i ból.

Metodą na pozbycie się włosów z okolic intymnych, jest też golenie ich przy pomocy maszynki. Zabieg jest szybki i bezbolesny. Niestety, po goleniu szybko odrastają krótkie i kłujące włoski, po za tym, trzeba uważać, by nie zranić maszynką, cienkiej i delikatnej skóry. Golenie może także powodować zapalenie mieszków włosowych, co w przypadku okolic intymnych może być trudne do wyleczenia.

Depilacja bikini

To chyba najbardziej oczywisty rodzaj depilacji miejsc intymnych. Depilujemy tu wyłącznie linię bikini – najlepiej osiągniemy ładną linię bikini, gdy depilujemy tę okolicę mając na sobie figi. To, jak daleko pójdziemy w naszych dalszych depilacyjnych poczynaniach, zależy od indywidualnych preferencji. Pamiętajmy jednak, że lekarze nie zalecają całkowitego pozbywania się włosów z okolic intymnych, ponieważ chronią one nasze narządy przed szkodliwymi drobnoustrojami. Jeśli już zdecydujemy się na totalną gładkość, polecamy zacząć od skrócenia włosów łonowych i powoli przejść przez kolejne etapy depilacji, żeby powoli przyzwyczaić wrażliwą skórę do zupełnego odsłonięcia…

Depilacja brazylijska

To jeden z rodzajów depilacji miejsc intymnych, ostatnio nazywany także „minikini”. Tradycja depilacji brazylijskiej narodziła się podczas słynnych karnawałów w Brazylii. Moda na niezwykle skąpe i wymyślne kostiumy, pociągnęła za sobą modę na całkowite pozbywanie się owłosienia łonowego. Fantazyjność i oryginalność tego typu depilacji polega na tym, że w miejscach intymnych pozostawia się niewielką ilość włosów, kształtując je w wymyślne fryzury.

Fryzury intymne

Decydując się na depilację brazylijską, można zażyczyć sobie, wykonanie określonej fryzurki, w miejscu intymnym. Panie bardzo często decydują się na najprostszą fryzurkę w kształcie cienkiego paska włosów, biegnącego przez środek wzgórka łonowego (tzw. „landing strip” – pas do lądowania). Nie mniejszą popularnością cieszą się fryzury intymne w kształcie odwróconego trójkąta, serca, kwiatu czy innych figur lub wzorów. Dodatkami do fryzur intymnych mogą być tatuaże lub farbowanie włosów, które podkreśli kształt fryzury, oraz najnowsza moda – naklejanie kolorowych cekinów lub dżetów (tzw. „vajazzling”).

Depilacja hollywoodzka

To kolejny, coraz bardziej popularny rodzaj depilacji miejsc intymnych. W depilacji hollywoodzkiej usuwa się całe owłosienie z okolic intymnych – zarówno łonowe, jak i to, pomiędzy pośladkami. Depilację hollywoodzką najczęściej wykonuje się w gabinetach kosmetycznych, choć można także wykonać ją w domu, omówionymi wyżej metodami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *