Depilacja kremem

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja kremem

Jak działa krem depilujący

Depilacja kremem jest szybką i skuteczną metodą depilacji, najchętniej stosowaną w warunkach domowych. W przeciwieństwie do innych sposobów pozbywania się włosków, nie polega ona na ich wyrywaniu czy ścinaniu tuż przy skórze. Kremy depilujące zawierają w sobie substancje chemiczne rozpuszczające włosy (przez to dosyć specyficznie pachną). Wiele kremów depilujących zawiera dodatkowe składniki, które przeciwdziałają odrastaniu włosów. Wykonanie zabiegu jest bardzo proste. Na czystą i suchą skórę nakłada się cienką warstwę kremu i po chwili usuwa się go, np szpatułką. Depilacja kremem nie wymaga żadnych przygotowań, poza tym, że depilowana skóra nie może być podrażniona.

Co daje depilacja kremem?

Przede wszystkim po depilacji kremem skóra jest bardziej wygładzona niż po innych zabiegach depilacyjnych. Użycie kremu nie łączy się z mechaniczną ingerencją w warstwę skóry, w której rosną włosy, dlatego po depilacji tą metodą, skóra nie jest podrażniona ani czerwona. Po depilacji kremem nie występuje zjawisko wrastania włosów, które może być wywołane depilacją woskiem, plastrami i masą cukrową. Depilacja kremem nie boli i ta jej właściwość sprawia, że decyduje się na nią tak wiele osób.

Jakie kremy depilujące są najlepsze?

O to, jakie kremy do depilacji są najlepsze, zapytaliśmy kilka osób napotkanych  w dużym centrum handlowym. Robert (23 lata) przyznał się nam, że stosuje kremy do depilacji, ponieważ, jego zdaniem, to najtańszy sposób usuwania owłosienia. Ulubionym kremem Roberta jest Revitol. Krem ten nie tylko znakomicie usuwa owłosienie, ale hamuje odrastanie nowych włosków. Ma, jak na krem depilujący, przyjemny zapach i jest wygodny w użyciu. Ewa (28 lat) stwierdziła, że nie warto wydawać pieniędzy na tańsze kremy. Wypróbowała już wiele kosmetyków tego typu i kupuje tylko te z wyższej półki, bo one właśnie dają efekt, z którego naprawdę jest zadowolona.

Co jeszcze warto wiedzieć o depilacji kremem?

Częsta depilacja kremem, może powodować różne reakcje skóry na aktywne substancje zawarte w kremach. Depilacja kremem zawsze musi przebiegać ściśle według wskazówek opisanych na ulotce. Kremów depilujących nie wolno trzymać na skórze dłużej, niż zalecają producenci, nawet jeżeli wydaje nam się, że mocniejsze, gęstsze i ciemniejsze włosy, wymagają bardziej intensywnego potraktowania ich specyfikiem. Jeśli jakiś krem wydaje się zbyt słaby na nasze włosy, lepiej zmienić go na inny, niż trzymać go za długo na skórze i nabawić się alergii, czy innego rodzaju podrażnień. Zwłaszcza przy depilacji intymnej trzeba zachować szczególną ostrożność w aplikowaniu kremów (przeczytaj artykuł: Depilacja intymna). Wiele osób przyznaje też, że nie przepada za ostrym zapachem kremów depilacyjnych, ale mimo wszystko, dla dobrego efektu gładkiej skóry jest w stanie wytrzymać nieprzyjemne zapachowe doznania. Jeśli jednak Twoje powonienie jest zbyt delikatne, pamiętaj, że istnieją też inne, przyjemniejsze sposoby depilacji (np.: Depilacja cukrowa)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *