Depilacja nitką

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja nitką

Na czym polega depilacja nitką?

Depilacja nitką tzw. nitkowanie lub threading – polega na usuwaniu niechcianego owłosienia za pomocą odpowiednio skręconej bawełnianej nici. Najczęściej metodę tę stosuje się do regulacji brwi i usuwania włosków z twarzy. Nitkowanie chwalą sobie bardzo osoby, które nie dają sobie rady z regulacją niesfornych brwi za pomocą pęsety, czy wosku.

Zalety nitkowania

Jest to metoda niezwykle ekologiczna i higieniczna – nie smaruje się przy niej ciała żadnymi specyfikami, naszą skórę dotyka wyłącznie czysta nitka, którą po użyciu natychmiast się wyrzuca. Jest to więc metoda depilacji świetna dla alergików i osób ze skórą wrażliwą na kremy i innego rodzaju chemiczne specyfiki. Nitkowanie to także bardzo szybki sposób usuwania włosków – za pomocą nitki można za jednym pociągnięciem usunąć zarówno pojedynczy włosek, jak i całą ich linię. Dlatego doświadczonej kosmetyczce regulacja brwi nitką może zająć nawet do 2 minut! Oprócz tego, nitka, podobnie jak pęseta, usuwa cały włos – razem z cebulką, dlatego efekty tego rodzaju depilacji mogą trwać nawet do 6 tygodni.

Czy nitkowanie ma wady?

Nitkowanie nie ma zbyt wielu wad. Główną jest to, że trudno jest znaleźć doświadczoną w zakresie nitkowania kosmetyczkę. Tylko  doświadczona osoba może depilować nitką tak, aby później nie było problemów z wrastającymi  włoskami, czy zapaleniem mieszków włosowych. Nieumiejętne nitkowanie może złamać włos, zamiast go całkowicie usunąć, co powoduje, że włosy mogą szybko odrastać.

Co jeszcze warto wiedzieć o nitkowaniu?

Ból, jaki towarzyszy nitkowaniu jest zbliżony do bólu wywołanego wyrywaniem włosków pęsetą. Żeby go złagodzić, można zastosować na depilowaną część twarzy kompres z ciepłej wody. Pomimo tej niedogodności, nitkowanie jest chyba najlepszą metodą regulacji brwi, ale także pozbywania się wąsika, szczególnie gdy wrażliwa skóra źle reaguje na krem lub ciepły wosk.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *