Depilacja plastrami

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Depilacja plastrami

Kto stosuje depilację plastrami?

Stosują ją zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy chcą by ich skóra wyglądała estetycznie i seksownie. Owłosione nogi pań, nigdy nie budziły miłych skojarzeń. Obecnie owłosienie przestaje być również atrybutem męskości. Chcemy tego czy nie, modna i pożądana jest skóra, która jest gładka i lśniąca.

Plastry do depilacji

Plastry do depilacji są przeznaczone dla osób, które nie mają pieniędzy lub czasu na wizytę w salonie i profesjonalny zabieg depilacji ciepłym woskiem. Plastry do depilacji są pokryte warstewką zimnego wosku. Aby dobrze przylegały do skóry, trzeba je rozgrzać. Można rozgrzewać je pocierając w dłoniach, można też np. skierować na nie ciepły strumień powietrza z suszarki do włosów.

Jak depilować plastrami?

Aby depilacja plastrami, przebiegła prawidłowo i przyniosła pożądane efekty, trzeba pamiętać o kilku zasadach:

  • Depilacja plastrami to mechaniczne wyrwanie włosków, wraz z cebulkami. Aby było ono łatwiejsze i mniej bolesne, trzeba poddać skórę rozgrzewającej kąpieli.
  • Po kąpieli, skóra musi być dokładnie wysuszona, nie należy jej niczym natłuszczać, tylko posypać talkiem, by plaster dokładnie się przykleił.
  • Plastry depilujące lepiej nakładać zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów, małymi kawałkami, depilacja będzie dokładniejsza i bardziej skuteczna.
  • Depilacji plastrami nie należy poddawać zbyt długich lub krótkich włosków. Ten rodzaj depilacji sprawdza się najlepiej przy włoskach o długości 1cm.
  • Plaster trzeba odrywać energicznym ruchem, a podczas odrywania dobrze jest naciągać skórę drugą ręką, depilacja będzie nie tylko szybsza, ale i mniej bolesna.
  • Po depilacji dobrze jest posmarować skórę środkiem, który łagodzi podrażnienia a jednocześnie blokuje wrastanie włosów. Większość producentów plastrów, dołącza do opakowań chusteczki nasączone tego typu środkami. Niektóre plastry , jak na przykład plastry VEET, zawierają chłodzący ekstrakt z mięty, który łagodzi uczucie pieczenia przy odrywaniu plastra.

Co można depilować plastrami?

Teoretycznie wszystko, ale tego rodzaju depilacja może okazać się zbyt inwazyjna w miejscach intymnych. Na rynku dostępne są plastry w różnych rozmiarach. Największe, przeznaczone są do depilacji nóg. Małe i łagodniej działające plastry, przeznaczone są do depilacji zbędnego owłosienia na twarzy: brwi, wąsika, czy generalnie owłosienia w okolicy nosa i brody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *