Świat widziany przez soczewki

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Świat widziany przez soczewki

Nie zaparowują, nie tłuką się, nie obcierają nosa, można w nich uprawiać sport? soczewki kontaktowe znacznie ułatwiają życie tym, którym wada wzroku uniemożliwia wyraźne widzenie.

Lista zalet

1. Naprawdę lepiej się w nich widzi. Ponieważ zakłada się je bezpośrednio na oko, nie zniekształcają obrazu i pokazują świat w naturalnej skali (okulary znajdują się w pewnej odległości od oka i dlatego plusowe powiększają, a minusowe pomniejszają widziane przedmioty). Soczewki nie ograniczają też pola widzenia.

2. Zapewniają większy komfort i wygodę niż okulary. Kto z okularników nie wie jak uciążliwy bywa spacer w deszczu, który zalewa okulary lub jak niemiło wejść z chłodu do ciepłego pomieszczenia i przez kilka chwil zostać pozbawionym widzenia z powodu pary, jaka pokrywa szkła. Z soczewkami nie ma takich problemów.

3. Nie utrudniają pracy na przykład z mikroskopem, uprawiania sportów (letnich i zimowych) ani fotografowania.

4. Korygują wszystkie wady wzroku: krótkowzroczność, nadzwroczność, astygmatyzm (obraz jest zniekształcony, bo rogówka ma nieregularny kształt i w różnym stopniu załamuje światło), starczowzroczność. Działają też jak leczniczy opatrunek w przypadku uszkodzenia rogówki, chronią wtedy oko przed bakteriami, kurzem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *