Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego samemu

KOLANA - BIODRO - RAMIĘ -- DŁOŃ

Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego samemu

Jak szybko i skutecznie można nauczyć się języka angielskiego samemu?

Znajomość języka angielskiego to w dzisiejszych czasach podstawa. Jednak patrząc na poziom nauczania w polskich szkołach dość często jesteśmy zmuszani do nauki samemu. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim w Polsce uczymy się rozumieć język angielski a nie mówić w języku angielskim. Niestety samo rozumienie języka nie wystarczy do swobodnej konwersacji. Tak, mówienie po angielsku jest trudne jeśli nie mówimy w ogóle, natomiast nic nie mówiąc nigdy się tego nie nauczymy. Pierwszy krok to przełamanie strachu i tej bariery w głowie, która nie pozwala nam nic powiedzieć, ponieważ możemy popełnić błąd i zostać wyśmiani.
Na szczęście dzisiaj dostęp do technologii nie jest tak ograniczony jak jeszcze kilkanaście lat temu. Przede wszystkim dostęp do Internetu umożliwia szybką i całkiem przyjemną naukę.

Nauka języka angielskiego od podstaw – najważniejsze zasady

Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego będzie możliwa jedynie wtedy kiedy będziemy systematyczni i zdeterminowani. Należy jednak pamiętać, żeby stawiać sobie realne cele i przede wszystkim nie porównywać się z innymi. Każdy z nas ma inne predyspozycje do nauki. Warto otaczać się angielskim. Co to oznacza? Można słuchać radia w języku angielskim, czytać artykuły w Internecie po angielsku, wsłuchiwać się w tekst piosenki po angielsku, ale również zmienić ustawienia telefonu czy komputera na język angielski.

Jaki sposób nauki wybrać?

Nie ma jednego konkretnego sposobu na naukę języka angielskiego, który byłby najskuteczniejszy i działał u wszystkich. Każdy człowiek jest inny i dla jednego coś co jest proste dla drugiego może być trudne, dlatego ważne jest żeby się nie zniechęcać. Jeśli jeden sposób tobie nie odpowiada, sięgnij po kolejny. Internet oferuje nie tylko kurs języka angielskiego online w szkole językowej, ale również szereg innych możliwości nauki.
Jednym ze sposobów jest czytanie w języku angielskim na głos. Dlaczego na głos? Ponieważ wtedy szybciej zapamiętamy wypowiedziane słowa. Na początku warto sprawdzać słowa, których nie rozumiemy w słowniku. To pomoże nam lepiej zrozumieć co czytamy. Natomiast nie warto szukać znaczenia każdego słowa pojedynczo, ponieważ w zestawieniu z kolejnym słowem może mieć zupełnie inne znaczenie. Warto też starać się spróbować zrozumieć zdanie z kontekstu. Dodatkowo bardzo pomocne jest robienie fiszek.
Kolejnym sposobem, jednocześnie bardzo przyjemnym jest oglądanie filmów bądź seriali po angielsku. Ważne jest, żeby oglądać filmy z napisami. Na początku mogą to być napisy po polsku, później warto oglądać z angielskimi napisami. W tym momencie utrwalamy wypowiedziane słowa i wyrażenia. Dodatkowo lepiej jest nam zrozumieć co dana osoba powiedziała. W przypadku kiedy potrzebujemy bardziej wyrafinowanego, zawodowego słownictwa, np. w dziedzinie medycyny, wtedy warto oglądać medyczne filmy i seriale. Przykładem może być tutaj nauka słownictwa medycznego z filmu Angielski Pacjent.
Godne polecenia są również aplikacje mobilne. Zaletą tego typu nauki jest to, że możemy uczyć się za darmo wszędzie. Takie aplikacje umożliwiają naukę jednego słowa, ale również wykorzystania go w zdaniu. Można się nauczyć pisać oraz wymawiać dane słowo. Dodatkowo niektóre aplikacje oferują również możliwość kontaktu z Native Speakerem. Kto to taki? To osoba, której język obcy jest językiem ojczystym. Dla przykładu jeśli uczymy się z aplikacją Busuu możemy nagrywać odpowiedzi na pytania bądź je zapisywać a zostaną one sprawdzone właśnie przez native speakerów, a to pozwala lepiej zrozumieć popełnione błędy.

Ile czasu poświęcić na naukę?

Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego online możliwa jest tylko wtedy kiedy wykorzystujemy maksimum czasu. Podróż autobusem do pracy, kolejka u lekarza, oczekiwanie na spotkanie. To wszystko są przykłady nauki w międzyczasie i tak naprawdę poświęcanie nawet tych 10-15 minut dziennie na naukę może pomóc nam zrobić większe postępy szybciej niż poświęcanie jednej godziny tygodniowo.

The post Szybka i skuteczna nauka języka angielskiego samemu appeared first on Blog medyczny.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *